Dôležité informácie

Mali by ste vedieť pred tým, ako si objednáte.

Dôležité informácie.


dôležité informácie Dôležité informácie 1 Ako si objednat portret
dôležité informácie Dôležité informácie 2 Ako je to s platenim
dôležité informácie Dôležité informácie 3 Doba vyhotovenia portretu
dôležité informácie Dôležité informácie 4 Aka predloha je najlepsia
dôležité informácie Dôležité informácie 5 Kolko dni vopred si objednat
dôležité informácie Dôležité informácie 6 Balenie a dorucovanie
dôležité informácie Dôležité informácie 7 Objednavka gravirovania
dôležité informácie Dôležité informácie 8 Ochrana osobnych udajov

1. Ako si objednať portrét ?

 

Objednávka portrétu je jednoduchá:

  • Pošlete mi predlohu (fotografiu v požadovanej kvalite) na mail. Vsekcii KONTAKT sa nachádza kontaktný formulár, prostredníctvom ktorého mi môžete preposlať aj predlohy. V tomto formulári môžete tiež presnejšie definovať svoju objednávku.
  • K fotografii treba pripísať na aký formát papiera by ste chceli portrét nakresliť a ak portrét potrebujete do konkrétneho dátumu, napíšte mi presne do kedy by to malo byť hotové (prí. si nechajte časovú rezervu). V prípade, ak máte nejaké špeciálne požiadavky, napr. chcete, aby bol človek na portréte nejako upravený, vyretušovaný, oholený a pod., treba to všetko napísať pred začatím kreslenia, nakoľko výsledný portrét sa už koriguje ťažko.
  • Keď portrét nakreslím, pošlem Vám ho najprv odfotený na mail. Potom mi spätne pošlete adresu dodania.
    Portréty posielam poštovou dobierkou t.zn. , že zaplatíte až pri prevzatí portrétu, ale spoločne sa môžeme dhodnúť aj na iných podmienkach dodania. (Cena poštovného a balného je už započítaná v celkovej cene portrétu).

Top

2. Ako je to s platením ?

 

V prípade objednávky realistických diel kreslených na umelecký výkres alebo plátno zákazník najprv vyplatí zálohu a to min. 50% z ceny diela. Na podrobnostiach ohľadom zálohovej platby sa so zákazníkom dohodneme prostredníctvom emailu alebo telefonicky.

Top

3. Aká je doba vyhotovenia portrétu ?

 

Doba vyhotovenia portrétu je závislá na náročnosti predlohy ( napr. svadobné fotografie trvajú dlhšie, ako obyčajné portréty ) a formátu výkresu . Podľa mojich skúseností je časový rozsah kreslenia portrétov od 2 do 5 dní.
V prípade Hyper-realistických portrétov je to od 10 až do 20 dní.

Top

3. Aká predloha je najlepšia ?

  • Fotografia predlohy by mala minimálnom rozlíšení 800 x 600 px, s maximálnym možným rozlíšením detailov, ako sú napr. mihalnice, záhyby očných viečok a t.ď. Doporučujem ale čo možno najvyššie rozlíšenie, nad 1000 px, nakoľko od kvality predlohy závisí aj celkový vzhľad portrétu. Predloha musí byť ostrá a čistá ( nezazrnená ) – obr. :
  • Fotografia predlohy by mala obsahovať minimálne množstvo pozadia čo znamená, že tvár by mala byť na predlohe zblízka alebo aspoň v takej vzdialenosti, aby po priblížení obrázku bolo vidieť kontúry očí, nosa a úst ( viď príklad na obrázku ):
  • Pre hyperrealistické portréty je potrebné poslať nevyretušovanú fotku s viditeľnými vráskami a kožnými pórmi v profesionálnej kvalite.
Top

4. Koľko dní vopred si objednať portrét ?


&nbsp
Moje skúsenosti hovoria jasne – čím skôr, tým lepšie. Keďže nikdy dopredu neviem, koľko roboty budem mať, je dobré, ak si objednáte portrét aspoň dva týždne vopred. Aj ja budem mať potom viac času na to, aby som dielo dokonalejšie prepracoval. Je to samozrejme však iba odporúčanie – stále platí čas kreslenia, ktorý som popísal vyššie.

Top

5. Balenie a doručovanie portrétov.

 

Portréty sú zákazníkovy doručované zrolované v pevných kartónových tubusoch:

Dôležité informácie - kartonove tubusy. dôležité informácie Dôležité informácie Tubus karton
Kartónový tubus bráni mechanickému poškodeniu Vášho portrétu a tiež preniknutiu vlhkoksti, ktorá by portrét znehodnotila. V prípade, že by ste pri preberaní zásielky zistili vážne mechanické poškodenie tubusu, portrét by ste nemali prevziať a čo najskôr ma kontaktujte.

Top

6. Objednávanie gravírovaného skla.

 

Podmienky objednávky sú v podstate rovnaké, ako v prípade portrétov. Zákazník mi pošle fotografiu predlohy na mail s potrebnými informáciami ohľadom termínu dodania a predstavou o diele.

  • Výnimku tvorí finančná záloha, ktorú mi zákazním musí poslať vopred na účet, a to iba v prípade, že si jeho objednávka vyžaduje nákup tovaru, ktorý budem realizovať ja osobne. Finančná záloha je poskytnutá min. vo výške hodnoty kupovaného tovaru. Táto záloha je vratná v prípade, že sa dielo z akéhokoľvek dôvodu navydarí, prípadne dôjde k poškodeniu tovaru počas tvorby diela. Za poškodenie diela počas prepravy neručím!
  • V prípade, že mi tovar posiela zákazník je potrebné, aby bol spolu s tovarom zaslaný aj pokladničný blok pre prípad, že by počas tvorby diela došlo k poškodeniu tovaru. Za poškodenie tovaru v takomto prípade zodpovedám ja bude zákazníkovi uhradený v plnej výške a bezodkladne.
Top

 

8. Ochrana osobných údajov.

 

GDPR

Všetky osobné údaje, ktoré mi zákazník poskytne ( meno, adresa, tel. č. ), sú použité výhradne na účel výroby a doručenia portrétu a v žiadnom prípadne nebudú poskytnuté iným osobám. Osobné informácie nie sú archivované na žiadnom servery. Fotografie to fotogalérie vkladám iba po odsúhlasení zákazníkom.

Top